Ārstēšana
Ārstēšanas iespējas pēc pozitīva pārbaudes rezultāta saņemšanas
Ja tev ir noteikta C hepatīta diagnoze, nekrīti izmisumā, jo šī slimība ir izārstējama tad, ja infekcija ir bijusi hroniska. Nekavējoties jāvēršas pie sava ģimenes ārsta. Ārstēšana tiek nozīmēta, ņemot vērā aknu bojājumu apjomu. Precīzu ārstēšanas programmu nosaka ārsts infektologs vai hepatologs. Ārstēšanas mērķis ir visu organismā esošo vīrusu iznīcināšana, lai 12 nedēļas pēc ārstēšanas kursa beigām organismā vairs nebūtu neviena vīrusa.C hepatīta ārstēšanas mērķis ir novērst hroniska hepatīta progresēšanu, kā arī novērst aknu cirozes attīstību, panākot slimības remisiju, mazināt aknu vēža attīstības risku, saglabāt un uzlabot pacientu dzīves kvalitāti. C hepatīts ir viena no retajām hroniskajām slimībām, kuru ir iespējams pilnībā izārstēt, ja vēl nav attīstījusies aknu ciroze.
Jau vairāk nekā desmit gadus C hepatīta ārstēšanā tiek izmantota peginterferona (PEG INF) un ribavirina (RBV) kombinācija, kas atzīta par standarta ārstēšanu Latvijā. Kopš 2005. gada šie medikamenti ir iekļauti kompensējamo medikamentu sarakstā un ārstēšanās izmaksas valsts apmaksā 75 % apmērā, bet pacientiem ir jāveic 25 % līdzmaksājums.
C hepatīta ārstēšana ar peginterferonu (PEG INF) un ribavirinu (RBV) vidēji ilgst no 3 līdz 11 mēnešiem atkarībā no C hepatīta genotipa. 1. un 4. genotipa gadījumā ārstēšana norit 48 nedēļas, bet 2. un 3. genotipa gadījumā tā norit 24 nedēļas.
Mūsdienas iespējams izārstēt 95% ar C hepatītu saslimušo cilvēku.Ikvienam pacientam ir būtiski uzsākt ārstēšanos, jo laika gaitā C hepatīts var progresēt līdz aknu cirozei, tādējādi palielinot risku saslimt ar aknu vēzi.